· 

Animo Italia

W dobie postępującej globalizacji, cięcia kosztów produkcji oraz maksymalizacji zysków producentów z całego świata, coraz trudniej o znalezienie prawdziwie wysokiej jakości materiałów i wykonania. Kompromisy, które idą za przedstawioną polityką częstokroć niestety dotykają także jeźdźców. Fraki szyte na masową skalę są sztywne, uwierają, opinają się na bardziej niestandardowych sylwetkach, farbują inne elementy odzieży konkursowej podczas niesprzyjających warunków czy wreszcie nie przepuszczają powietrza i jeździec po kilku minutach czuje się jak szykowany na obiad w sosie własnym. Jeśli dodamy do tego, że frak tego typu jest po prostu jednym z setek tysięcy takich wyprodukowanych na cały świat mamy pełen obraz prawdziwej ceny wspomnianych kompromisów.

 

Naprzeciw wszystkim jeźdźcom oczekującym od odzieży znacznie więcej wychodzi włoski producent odzieży i sprzętu jeździeckiego, firma Animo Italia z siedzibą w Cassoli oddalonej o 60km na północ od Wenecji. To wyłącznie stamtąd pochodzą wszystkie fraki, bryczesy, czapraki czy koszule konkursowe sygnowane logo z sylwetką ptaka.

 

Animo Italia to firma rodzinna stworzona z pasji do jeździectwa i jakości. To firma stworzona i działająca w typowo włoskim stylu, na górze okazałego budynku znajduje się piękna, modernistyczna restauracja, podobnie jak cała firma w nieco cyber-punkowym stylu, w której - podobnie jak odzieży i akcesorach jeździeckich Animo - znajdziemy pedantyczną dbałość o szczegóły i jakość materiałów.

 

Produkty z oferty Animo Italia nie należą do tanich, co bezpośrednio wynika z zastosowanych materiałów, procesu produkcyjnego utrzymywanego w całości we Włoszech, ale przede wszystkim z jakości oferowanych produktów.

Fraki Animo Italia z kolekcji zima 2018/19
Fraki Animo Italia z kolekcji zimowej 2018/19

Polecamy każdemu z Was, byście spróbowali kiedyś przy okazji, będąc w sklepie jeździeckim oferującym produkty Animo przymierzenie fraka włoskiego producenta! To nie do wiary, jak doskonale dopasowuje się do ciała. Animo Italia proponuje także możliwość personalizacji fraków (przeszycia, kolor kołnierzyka, wzór i kolor guzików i wiele więcej).