sprzęt · 19.06.2023
Horze to marka, która od lat specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości sprzętu jeździeckiego. Firma, która powstała w Finlandii, szybko zdobyła uznanie na międzynarodowym rynku, łącząc w swoich produktach funkcjonalność, komfort, styl i innowacje. Filozofia Horze opiera się na przekonaniu, że jeździectwo jest nie tylko sportem, ale także stylem życia. To przekonanie jest widoczne w każdym produkcie Horze - od siodła po odzież jeździecką. Wszystko jest zaprojektowane...

sprzęt · 09.07.2020
Derka stanowi jeden z podstawowych elementów wyposażenia konia. Jeżeli posiadamy to zwierzę musimy nie tylko wiedzieć, czym jest, ale też znać jej odmiany i dopasowywać je do warunków, przed którymi jest stawiane nasze zwierzę. Czym dokładnie jest więc derka i kiedy sięgnąć po każdy z jej głównych rodzajów? Na opisaniu tego skupimy się w naszym artykule.

sprzęt · 15.01.2020
Niezależnie od tego, czy ochraniacze jeździeckie służą do klasycznej, rekreacyjnej jazdy, czy tez mają stanowić wsparcie pęcin, specyficzne dla danej dyscypliny – stanowią jeden z ważnych akcesoriów potrzebnych do jazdy. Przed zakupem warto jednak poznać specyfikę ochraniaczy i ich dokładne zastosowanie. Po co koniom ochraniacze? Kiedy są naprawdę niezbędne?

odzież · 30.08.2019
Uprawiając ten jedyny w swoim rodzaju sport, jakim jest jazda konna, należy pamiętać o kilka kwestiach związanych z przeznaczonym dla niego strojem. Mowa o bryczesach - obowiązkowych spodniach do jazdy konnej. Jakie są ich rodzaje i na co zwracać uwagę, by zapewnić sobie jak największy komfort jazdy?

odzież · 08.11.2018
Animo Italia to włoski producent odzieży i sprzętu jeździeckego, w całości produkowanego we Włoszech z najwyższej jakości materiałów.

siodła · 20.07.2018
Dlaczego odpowiednie dopasowanie siodła jest jednym z najistotniejszych czynników decydujących o sukcesie w jeźdzectwie? Jak odpowiednio dobrać siodło i gdzie zgłosić się o fachową pomoc?

siodła · 09.01.2018
Konsewkencje stosowania niedopasowanego do końskiego grzbietu siodła mogą być bardzo poważne - znacznie poważniejsze, niż wydaje się przeciętnemu jeźdźcowi. Zapraszamy do zapoznania się ze skutkami stosowania tanich, niedopasowanych siodeł.

siodła · 04.01.2018
Producenci siodeł z całego świata prześcigają się w kolejnych nowinkach technologicznych. Pracujące terlice, różnicowanie materiałów wypełniających panele czy projekcja tybinek to tylko niektóre elementy modyfikacji siodeł w dążeniu do perfekcyjnego dopasania względem końskiego grzbietu.